Polyfunkčné centrum EUROVEA v Bratislave

Silnoprúdová elektroinštalácia v súbore budov

V celom komplexe EUROVEA sme nainštalovali 838 000 m silnoprúdových rozvodov, vysoko napäťovú prípojkou, hlavné a podružné rozvody, zásuvkové a svetelné napájania, rozvody pre architektonické a dekoračné osvetlenie v interiéri a exteriéri.

Polyfunkčné centrum EUROVEA Skupina BK v spolupráci so spoločnosťou Strabag prispela k vytvoreniu komplexu EUROVEA, ktorý tvorí jednu z dominánt hlavného mesta Slovenska. Tento súbor objektov s celkovou rozlohou 230 000 m² sa nachádza na nábreží rieky Dunaj a tvorí viacúčelovú mestskú štvrť v Bratislave. Komplex sa skladá z viacerých častí, a to: z nákupného centra, ktorého súčasťou sú nákupné jednotky, kaviarne a reštaurácie, zábavných a oddychových priestorov, kancelárskych priestorov najvyššieho štandardu, luxusnej rezidenčnej časti, 5* hotela Sheraton s 209 izbami a z podzemného parkoviska. Neoddeliteľnou súčasťou objektu je aj nábrežný park s promenádou a námestie.

Rozsah spolupráce V priebehu rokov 2008 – 2010 skupina BK zabezpečovala dodávku a montáž silnoprúdových elektroinštalácií na celom objekte EUROVEA, ktorý sa rozprestiera na ploche väčšej ako 16 futbalových ihrísk. Predmetom spolupráce bola dodávka a montáž vnútro areálových rozvodov vysokého napätia, areálového a núdzového osvetlenia, dodávka a inštalácia sústavy 10 trafostaníc s celkovým výkonom 15,1 MVA, dodávka a inštalácia záložného systému elektrickej energie (2 dieselgenerátory, každý s výkonom 1,4 MVA) vrátane palivového hospodárstva na 24 hodín náhradnej elektrickej energie. Okrem toho tím špecialistov skupiny BK nainštaloval v rámci objektu 17 hlavných rozvodní a viac ako 570 ďalších podružných rozvádzačov.

Vďaka dobrej organizácii medzi oddeleniami nákupu a realizácie sme dokázali dokončiť a odovzdať do užívania projekt o veľkosti 16 futbalových ihrísk.

Celkový inštalovaný výkon stavby je 15,1 MVA, a je zabezpečený desiatimi vysoko napäťovými transformátormi.

Na zabezpečenie nepretržitého napájania stavby sme ako záložné zdroje použili dva dieselgenerátory, každý s výkonom 1,4 MVA.

Výzvy projektu

Kvalita
Pri zabezpečovaní našich činností využívame systém manažérstva kvality podľa normy ISO 9001, ktorý je jedným zo základných nástrojov v oblasti medzinárodných štandardov na zabezpečenie kvality výrobkov a služieb.

Jedinečná veľkosť
Veľkosť projektu si vyžadovala zabezpečiť zo strany skupiny BK profesionálny a dostatočne veľký tím odborníkov, ktorý viedol denne počas trvania stavby viac ako 100 montážnych pracovníkov.

Rozmanitosť
V rámci jedného projektu sme realizovali komplexnú škálu samostatných funkčných celkov: hotel, rezidenciu, administratívne priestory, obchody, parkoviská, osvetlenie fasád a námestie s promenádou.

Okrem 17 hlavných rozvodní sme pre klienta nainštalovali aj viac ako 570 ďalších podružných rozvádzačov.

Na silnoprúdové rozvody tejto stavby bolo použitých 838 000 m káblov.

Dodávka a inštalácia vnútro areálového a areálového osvetlenia predstavovala 36 901 ks svietidiel.

Vďaka inteligentnému riadeniu osvetlenia dokážeme prispôsobiť priestory pomocou svetla podľa aktuálnej potreby. Z intímnej reštaurácie na tanečný parket, z konferenčnej miestnosti na koncertnú sálu.

Galéria obrázkov k projektu

BK logo

Spoločnosť BK na základe svojich dlhoročných skúseností prináša svojim klientom komplexné a efektívne riešenia v oblasti technológií budov v súlade s európskymi a svetovými štandardmi. Spoločnosť BK má viac ako 25 ročnú históriu a svoje služby poskytuje okrem Slovenska aj na zahraničných trhoch.

Sociálne siete